SŁUŻBA LITURGICZNA

opiekun: ks. Tomasz Kozica
prezes: Maciej Korek

Przygodę ze wspólnotą ministrancką naszej parafii chłopcy rozpoczynają zostając kandydatem. Po odbyciu kursu i uroczystym przyjęciu kandydat staje się ministrantem. Ministranci w naszej parafii to chłopcy ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie szkół średnich i studenci to seniorzy, wielu z nich pełni funkcję lektora – a więc czyta Słowo Boże podczas nabożeństw. Ministranci ubrani są w kolorowe (zależnie od okresu liturgicznego) szatki, natomiast seniorzy w alby. Najmłodsi chłopcy, którzy służą przy ołtarzu w naszej parafii mają po 9 lat, najstarsi kończą studia. Prócz służeń ministranci spotykają się na zbiórkach. 
Ministrantów łączą również wspólne wyjazdy wakacyjne oraz liczne rajdy, w najbliższą i nieco dalszą okolicę, a także sport. W naszej parafii króluje piłka nożna. Starsza drużyna jest wielokrotnym piłkarskim mistrzem dekanatu, a i młodsza też ma się czym pochwalić.

Jeśli ktoś chciałby zacząć służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu serdecznie zapraszamy. Informacje o nowym kursie dla kandydatów podawane są zawsze w ogłoszeniach parafialnych i znajdują się na plakatach w kościele. Można też po prostu przyjść do zakrystii i zapytać najlepiej księdza opiekuna!

Obok ministrantów, ministrantów-seniorów i lektorów w naszej parafii istnieje także grupa tych, którzy przy ołtarzu służyli niegdyś. Starsi ministranci spotykają się na okazyjnych zjazdach i spotkaniach, a ich duszpasterzem jest – pochodzący z naszej parafii – ksiądz profesor Bogdan Częsz.