DUSZPASTERSTWO CHORYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 sierpnia 2015 12:39
Pan Jezus, jak kiedyś na palestyńskiej ziemi, tak dzisiaj tu i wszędzie tam gdzie są chorzy, pragnie być pośród nich niosąc Boże umocnienie. Dlatego każdego miesiąca z okazji I piątku miesiąca kapłani odwiedzają prawie 120 chorych parafian oraz okazjonalnie – z racji odpustu parafialnego i świąt – dodatkowo 35 chorych. Wielu z nich od lat przykutych jest do łóżka, wielu bardzo cierpi. Przyjście kapłana z posługą sakramentalną jest dla nich ogromnym wydarzeniem, na które czekają z utęsknieniem. Radość z przybycia Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest najlepiej widoczna w ich oczach.

Każdego roku z okazji odpustu parafialnego (15 września) o g. 15.00 i z okazji Światowego Dnia Chorego (11 lutego) o g. 10.00 odprawiana jest specjalna Msza św. z udziałem chorych i osób w jesieni życia, w czasie której udzielany jest Sakrament Chorych.

W naszej parafii chorzy mogą też korzystać z posługi nadzwyczajnego szafarza, który w każdą niedzielę roznosi do domów Komunię św. tym chorym, którzy sobie tego życzą.